Tag Archives: West highland white terrier

Klatka dla ptaków

Klatka dla ptaków powinna być idealnie dopasowana wielkością do stworzenia, które ma w niej żyć. Należy o tym pamiętać, ponieważ ptak, który jest zamknięty w zbyt małej klatce bardzo szybko może zapaść na zdrowiu lub popaść w zupełny marazm i otępienie. Każdy ptak musi być chociażby odrobinę miejsca na to, aby rozprostować skrzydła, a najlepiej, aby miał przestrzeń na to, aby sobie raz na jakiś czas trochę polatać. Niewyobrażalnym jest, aby ptaki nie zaznawały czasami korzyści płynących z lotu – jest to konieczne dla prawidłowego ich rozwoju, a odbieranie im tego jest czymś nieludzkim i mało moralnym. Decydując się na hodowlę ptaków nie można oszczędzać na miejscu i przestrzeni kosztem zmieszczenia na mniejszym terenie większej ilości zwierząt, ponieważ da to skutki odwrotne do zamierzonych. Może to spowodować, że ptaki będą w słabszej kondycji, stracą swoją masę, ich upierzenie stanie się rzadsze, ewentualnie zacznie robić mniejsze wrażenie. W hodowli ptaków ma to większe znaczenie niż nawet odpowiednie ich karmienie.

Witaj na moim serwisie! Portal w całości stworzony pod tematykę hobby, mam nadzieję, że treści tutaj przeze mnie umieszczane spełnią Twoje oczekiwania i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej! Zapraszam do czytania!

Obecnie nie ma miejsca na naturalność

Ogródek, to marzenie nie jednej osoby, ale jak wiadomo w obecnych czasach ciężko jest zorganizować to magiczne miejsce. Dzieję się tak, ponieważ nadeszło szaleństwo względem zawodowym. Poza tym bloki w mieście mają największą sławę, czyli po prostu nie ma miejsca na zrealizowanie powyższego pragnienia. Okoliczności nie pozwalają cieszyć się przyrodą, posiadać na przykład zwierzęta, bo nie ma czasu, trzeba pracować. Naprawdę dziwne nadeszły czasy, społeczeństwo nie ma chwili oddechu, ciągle trzeba coś robić, brak odpoczynku, radości czerpania tego co oferuję świat. Ciężko powiedzieć co w takiej sytuacji zrobić, można by mieć działkę, lecz ona przecież kosztuję, nie każdego na nią stać, poza tym ogród, zwierzęta to przecież obowiązek, niekiedy nie ma gotowości na taki krok. Może i żyjemy w nowoczesnych czasach, ale zdrowie nie jest w nich uwzględnione. Szkoda bardzo, że człowiek nie potrafi wykorzystać wszystkiego co oferuję rzeczywisty świat. Wydaję się, iż teraz może być tylko i wyłącznie gorzej.