Tag Archives: usługi remontowo – budowlane

Odpowiednie zagospodarowanie powierzchni na działce

Jak odpowiednio zaplanować sadzenie roślin na własnym, nowo nabytym ogródku działkowym? Odpowiedź jest dosyć prosta: przede wszystkim z głową. Najważniejsze jest, aby wszystkie sadzonki były planowo hodowane, a nie na chybił trafił. Na początek należy zadać sobie pytanie, czy ma to być działka głownie rekreacyjna czy też uprawna. Jednakże w obu przypadkach nie należy tak zupełnie rezygnować z wydzielenia najmniejszej nawet powierzchni na drugi rodzaj hodowli. Jeżeli więc zamierzamy na działce przede wszystkim spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, to poza trawnikiem, krzewami i kwiatami, zarezerwujmy kawałek ziemi na różne owoce czy warzywa. Jest to bardzo miły akcent, kiedy podczas grilla można skosztować świeżych owoców prosto z krzaczka. Z drugiej zaś strony, gdy planujemy jedynie uprawiać rośliny jadalne, tak czy inaczej wydzielić się przyda niewielki teren na to, aby robiąc sobie przerwę w pracy móc rozsiąść się pod drzewem na trawie w otoczeniu pięknych kwiatów. W końcu estetyczne walory działki są również niezmiernie ważne.

Witaj na moim serwisie! Portal w całości stworzony pod tematykę hobby, mam nadzieję, że treści tutaj przeze mnie umieszczane spełnią Twoje oczekiwania i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej! Zapraszam do czytania!

Zwyczaje i rytuały działkowe

Osoby i całe rodziny będące posiadaczami rekreacyjnej działki wykształcają specyficzne rytuały towarzyszące spędzaniu na niej czasu. Ważną rzeczą jest ubiór. Aby na działce czuć się swobodnie zawozi się na nią elementy garderoby ulubione, choć nie koniecznie nowe lub zupełnie całe. Mogą to być połatane spodnie, które żal wyrzucić, bo kiedyś były bardzo wygodne, z lekka powyciągane bluzki i sweterki, no i buty do pracy w ogrodzie. Obowiązkowym wyposażeniem działkowicz są kalosze oraz zestaw kapeluszy chroniących głowę przed słońcem w czasie prac ogrodniczych. Kolejny rytuał, to jedzenie. Można powiedzieć, że pobyt na działce się nie liczy, jeśli nie zostanie zorganizowane podczas niego chociaż jedno grillowanie. Tu szczególnie uaktywniają swoje talenty kulinarne panowie, co można by skwitować nieco złośliwym stwierdzeniem, że wiąże się to wykorzystaniem jednorazowych naczyń i sztućców. Nie sposób sobie również wyobrazić pobytu na działce bez koszenia trawy, więc niezwykle istotnym sprzętem działkowym jest zawsze kosiarka, najlepiej jeśli byłaby lepsza i nowocześniejsza od kosiarki sąsiada.