Tag Archives: Cavalier King Charles Spaniel

Kwiatki, bratki i stokrotki- świat się zieleni

W promieniach słonecznego popołudnia wiosna w pełnej okazałości ukazuje swoje piękno. Szczególnie łatwo zauważyć metamorfozę przyrody podczas prac ogrodowych. Zarówno działka jak i ogród okazują się miejscem najważniejszym i pierwszoplanowym. Po pracy zapaleni działkowcy biegną, by w pocie czoła tworzyć istne dzieła sztuki. Kolorowe rabatki barwnych kwiatków, dostojne marchewki, zielone pietruszki niebawem zakrólują na zielonych grządkach. Trzeba także pamiętać o ogórku, który za kilka tygodni ukaże w pełnej krasie swoje wąsate oblicze. Działka wiosną kojarzy się z ogromnym bajkowym światem, gdzie po pochmurnych i niegościnnych miesiącach życie rozpoczyna się na nowo, wielkie królestwo matki natury budzi podziw i szacunek zwykłego śmiertelnika. Każdy działkowiec wie, jednak, że należy się zabezpieczyć przed zwierzętami buszującymi w ziemi. Młode nasionka mogą stać się łatwym łupem dla wygłodniałym kretów, czy nornic. Pierwsze dni po mroźnej zimie to czas wytężonej pracy i oczekiwania na pierwsze plony ciężkiej pracy.

Witaj na moim serwisie! Portal w całości stworzony pod tematykę hobby, mam nadzieję, że treści tutaj przeze mnie umieszczane spełnią Twoje oczekiwania i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej! Zapraszam do czytania!

Dlaczego wybieramy zwierzęta

Wiele osób ma zwierzęta w domu czy też na podwórku. Niejednokrotnie więc nasuwa się pytanie, po co nam te zwierzęta. Przecież jest to dla nas kolejny obowiązek, a raczej mało kto narzeka na brak obowiązków, bo niestety obecnie życie tak szybko płynie, ze niestety brakuje nam czasu. Aczkolwiek mało kto nie posiada zwierząt. Dlaczego więc się na nie decydujemy. W pierwszej kolejności należy powiedzieć, że dlatego, by mieć ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Oczywiście rolę obronną pełnią przede wszystkim psy, aczkolwiek niejednokrotnie zdarza się, że inne zwierzęta także spełnią swe zadanie. Poza tym brakuje nam towarzystwa, dlatego też chcemy mieć chociaż cząstkę kogoś w pobliżu. Mimo iż zwierze nie mówi, to niejednokrotnie łapiemy się na tym, że rozumie on nasze nastroje i niejednokrotnie chce nas pocieszyć. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że powodów jest naprawdę bardzo dużo. Każdy z nas kieruje się czymś innym. Niektórzy na przykład interesują się rozwojem jakiegoś zwierzęcia i chcą ten rozwój śledzić na bieżąco.